Nowości wydawnicze

Znalezione obrazy dla zapytania AGNIESZKA RYCHLIK, IWONA PAWLUCZUK CZYNNOŚCI HIGIENICZNE, PIELĘGNACYJNE I OPIEKUŃCZE

Czynności higieniczne, pielęgnacyjne i opiekuńcze, Agnieszka Rychlik, Iwona Pawluczuk

Podręcznik dla Opiekunów Medycznych przygotowujący do egzaminu zawodowego. W publikacji znaleźć można są szczegółowe opisy zabiegów higieniczno - pielęgnacyjnych, profesjonalne zdjęcia oraz załączniki z przykładową dokumentacją medyczną.

Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych Jordi Lorente, Oriol Ripoll 

Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych jest bogatym i wartościowym merytorycznie zbiorem propozycji gier i zabaw, jakie można przeprowadzić z grupą dzieci. Zabawy i gry nadają się zarówno do wykorzystania na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach; jedne wymagają dużej grupy dzieci (jak grupa przedszkolna czy klasa szkolna), inne przeznaczono do realizacji z mniejszą liczbą uczestników.

365 gier i zabaw na każdy dzień roku, 

Obfity zbiór gier i zabaw na każdą okazję i dla całej rodziny.
- Zbiór 365 łatwych w wykonaniu gier dla dzieci.
- Pomysły na gry dopasowane do pór roku.
- Przejrzysty podział według pasujących okazji, materiałów i dziedzin tematycznych.
- Gry zarówno dla pojedynczego gracza, jak i dla większej liczby graczy.
- Jasno określone: zalecany wiek graczy, liczba graczy, miejsce gry - w domu czy na dworze.
- Wykorzystanie do gier łatwo dostępnych materiałów.
- Ponad 400 zabawnych, przejrzystych ilustracji.
- Rozwijanie kreatywności i fantazji graczy.

Terapia zajęciowa w geriatrii, Edyta Janus, Aneta Bac, Aleksandra Kulis, Agnieszka Smrokowska - Reichmann

Podręcznik przedstawia obszary pracy i zakres kompetencji terapeuty zajęciowego umożliwiający mu prowadzenie terapii zajęciowej w zakresie szeroko pojętej adaptacji zajęć i środowiska do potrzeb konkretnej osoby w taki sposób, aby umożliwić jej wykonywanie zajęć dla niej istotnych i ważnych, a przez to przeciwdziałać dyskryminacji
i wykluczeniu społecznemu. Zawiera teoretyczne podstawy terapii zajęciowej i opis artystycznych form stosowanych w praktyce terapeuty zajęciowego. W przystępnej
i syntetycznej formie omawia możliwości i sposoby pracy terapeuty zajęciowego
z pacjentami w zależności od stwierdzonego schorzenia lub grupy wiekowej z opisami przypadków..
Publikacja zawiera treści zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w Unii Europejskiej.

Arteterapia części 1 - 3, Bartosz Łozy, Aleksandra Chmielnicka - Plaskota [red.]

To obszerne, bo zawarte w trzech tomach, opracowanie  poświęcone zagadnieniom  ARTETERAPII. To podróż od TEORII, przez PRAKTYKĘ KLINICZNĄ, do wielkich PROJEKTÓW AUTORSKICH.

 

 

PSB dla masażystów, Sandy Fritz

Podręcznik wydany w formie kieszonkowego przewodnika, zawiera najważniejsze informacje z zakresu masażu leczniczego. Znaleźć w nim można wiadomości dotyczące: diagnostyki i techniki masażu, anatomii, patologii, bólu, a także edukacji pacjenta. Przewodnik powstał z myślą o studentach i praktykujących masażystach i ma na celu dostarczenie im informacji niezbędnych w trakcie codziennej pracy. Kolorowe ilustracje obrazujące poszczególne grupy mięśni oraz oznaczenia działów tematycznych odrębnymi kolorami ułatwiają wyszukiwanie niezbędnych danych.

 

 

Trylogia: Na Kociewiu, Anna Sakowicz

Pierwsze wydanie trylogii Na Kociewiu, na którą składają się powieści: Złodziejka marzeń, To się da!, Już nie uciekam. Joanna postanawia iść na urlop zdrowotny, jednak zamiast odpoczywać musi wyjechać do Starogardu Gdańskiego, by zaopiekować się chorą ciocią. To początek licznych zaskakujących wydarzeń w życiu bohaterki, która pokochała Kociewie i tam postanowiła urzeczywistniać swoje marzenia. Jej historia rozśmiesza, wzrusza, ale i pobudza do refleksji, dając Czytelnikom sporą dawkę pozytywnej energii. Do trylogii dołączony jest prezent – Żółta tabletka plus – na poprawę nastroju.

 

 

Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą, Agnieszka Krawczyk

Pierwszy tom sagi „Uśmiech losu”, opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą to piękna i ciepła opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni. To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach.

 

Dobre uczynki, Agnieszka Krawczyk

Drugi tom sagi „Uśmiech losu", opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą. to kontynuacja losów Zuzy, Heleny i Mirandy.

Tym razem bohaterowie będą musieli zmierzyć się z nowymi trudnościami i przeciwieństwami losu, które staną im na drodze do szczęścia. Czy każdy z nich gotowy będzie do spełnienia bezinteresownych i dobrych uczynków? Zbliża się ciężki czas próby dla wszystkich mieszkańców Kamienicy Pod Złotą Gwiazdą. To też czas poznania prawdy o sobie i swoich bliskich. W książce znalazło się miejsce nie tylko na miłość i przyjaźń, ale także rodzinne tajemnice i lęki. To niezwykle wciągająca i bardzo inspirująca powieść, która skłania czytelnika do wielu przemyśleń.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce –Karolak Wiesław

 

Arteterapie. Język wizualny w terapiach, twórczości i sztuce –Karolak Wiesław Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza to wstęp i krótkie rozważania teoretyczne na temat arteterapii i pracy w obszarze myślenia twórczego związanego z kształtowaniem się istoty człowieka podmiotowego. Część druga składa się z zestawu ćwiczeń wraz z dokumentacją z ich realizacji. Znajdujące się w książce ćwiczenia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Z książki tej, jak z przewodnika, korzystać mogą wszyscy, którzy prowadząc grupy, poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy, dających uczestnikom radość tworzenia i efektywność działań twórczych.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Metoda warsztatowa w kształceniu umiejętności interpersonalnych –red. Majewska-Gałęziak Alicja

 

Metoda warsztatowa w kształceniu umiejętności interpersonalnych –red. Majewska-Gałęziak Alicja
Publikacja jest bardzo ciekawą propozycją ułatwiającą kształcenie niezbędnych umiejętności, jakie winny cechować pracowników służb socjalnych - w pierwszej części autorzy przedstawili podstawowe zagadnienia dotyczące zajęć warsztatowych, w drugiej natomiast zaprezentowali opisy scenariuszy kilku rodzajów tych zajęć - np. budowanie zespołu, umiejętność pracy w zespole, autoprezentację, aspekty pracy z osobą bezrobotną czy rodziną zagrożoną dezintegracją.

  Znalezione obrazy dla zapytania Niepełnosprawność - specyfika pomocy społecznej-Kawczyńska –Butrym Zofia

 

 Niepełnosprawność - specyfika pomocy społecznej-Kawczyńska –Butrym Zofia
Autorka przedstawiła zagadnienia związane z niepełnosprawnością. W przejrzysty sposób systematyzuje podstawowe pojęcia, daje przegląd konsekwencji niepełnej sprawności oraz działań składających się na pomoc dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, przedstawia zinstytucjonalizowane formy pomocy. Cennym dodatkiem jest wykaz dokumentów dotyczących opieki nad niepełnosprawnymi i charakterystyka tzw. skali aktywności.

 Trening umiejętności społecznych w rehabilitacji zaburzeń psychicznych Joanna Meder 83-7164-165-6

 Trening umiejętności społecznych w rehabilitacji zaburzeń psychicznych-Meder Joanna
Strategia rehabilitacji psychiatrycznej opiera się na wspieraniu chorego w trudnym dla niego okresie powrotu do aktywnego życia w społeczeństwie, zaś dobrym terapeutą nie musi być tylko psycholog ani psychiatra - równie dobrze sprawdzają się pracownicy socjalni czy pielęgniarki - trener musi być przede wszystkim osobą wrażliwą i cierpliwą. Książka przedstawia następujące treningi:: w zakresie wyglądu zewnętrznego i higieny osobistej, kulinarny, planowania budżetu domowego, techniczny, umiejętności praktycznych, podstawowych umiejętności prowadzenia rozmowy, przygotowania do podjęcia pracy, rozwiązywania problemów w sytuacjach międzyludzkich.

 Znalezione obrazy dla zapytania Opieka nad seniorem-Barbara Jakimowicz-Klein

 Opieka nad seniorem-Barbara Jakimowicz-Klein
Zmiany związane z wiekiem często prowadzą do ograniczenia samodzielności. Autorka poradnika przekazuje praktyczne informacje, opisuje trudne, złożone problemy seniorów w sposób kompetentny i prosty jednocześnie. Długotrwała opieka nad seniorem jest ciężkim zadaniem i wymaga wielkiej wytrwałości. Nie zawsze mamy możliwość zapewnienia bliskiej, starszej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Trudno jest nam połączyć to zadanie z pracą, prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci. Co wtedy robić? Gdzie szukać pomocy? Odpowiedzi znajdziesz w tym poradniku.

 Znalezione obrazy dla zapytania Opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi-Dorota Talarska Elżbieta Szwałkiewicz Katarzyna Wieczorowska-Tobis

 Opieka nad osobami przewlekle chorymi w wieku podeszłym i niesamodzielnymi-Dorota Talarska Elżbieta Szwałkiewicz Katarzyna Wieczorowska-Tobis
W książce szczegółowo omówiono sposoby rozwiązywania problemów zdrowotnych i pielęgnacyjnych u pacjentów z różnymi schorzeniami przewlekłymi, niesamodzielnymi w wieku dojrzałym oraz w podeszłym wieku. Pierwsza część książki zawiera krótkie wprowadzenie z zakresu podstawowych pojęć dotyczących: opieki i pielęgnacji, modelu sprawowania opieki, zespołu terapeutycznego, potrzeb człowieka chorego oraz zakażeń szpitalnych. W drugiej części szczegółowo omówiono zasady pielęgnowania w różnych sytuacjach chorobowych oraz związanych z niesprawnością. 
Książka adresowana jest przede wszystkim do osób kształcących się w zawodzie opiekun medyczny.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Gwiazd naszych wina –Green John

 Gwiazd naszych wina –Green John
Hazel choruje na raka i mimo cudownej terapii dającej perspektywę kilku lat więcej, wydaje się, że ostatni rozdział jej życia został spisany już podczas stawiania diagnozy. Lecz gdy na spotkaniu grupy wsparcia bohaterka powieści poznaje niezwykłego młodzieńca Augustusa Watersa, następuje nagły zwrot akcji i okazuje się, że jej historia być może zostanie napisana całkowicie na nowo. 
Wnikliwa, odważna, humorystyczna i ostra książka to najambitniejsza i najbardziej wzruszająca powieść Johna Greena, zdobywcy wielu nagród literackich. Autor w błyskotliwy sposób zgłębia ekscytującą, zabawną, a równocześnie tragiczną kwestię życia i miłości.

 

Jeżynowa zima-Jio Sarah
Kiedy niespodziewany nawrót zimy paraliżuje miasto, Claire ma wrażenie, że pogoda doskonale odzwierciedla chłód panujący w jej sercu. Przeżyła tragiczny wypadek, po którym nie może się podnieść. Dopiero dziennikarskie śledztwo, jakie prowadzi w sprawie zaginionego przed laty chłopca, pozwala jej zapomnieć o nieszczęściu. W miarę jak kolejne tropy odkrywają przed nią historię uprowadzonego chłopczyka i poszukującej go pełnej nadziei matki, Claire powoli uczy się żyć na nowo. A to jeszcze nie wszystko: ślady zaginionego Daniela zaczynają w zagadkowy sposób splatać się z losami jej własnej rodziny...

 

Znalezione obrazy dla zapytania Złodziejka książek-Zusak Markus

 

Złodziejka książek-Zusak Marcus
Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox.
Liesel Meminger swoją pierwszą książkę kradnie podczas pogrzebu młodszego brata. To dzięki „Podręcznikowi grabarza” uczy się czytać i odkrywa moc słów. Później przyjdzie czas na kolejne książki: płonące na stosach nazistów, ukryte w biblioteczce żony burmistrza i wreszcie te własnoręcznie napisane… Ale Liesel żyje w niebezpiecznych czasach. Kiedy jej przybrana rodzina udziela schronienia Żydowi, świat dziewczynki zmienia się na zawsze…

 

 

 Już czas-Picoult Jodi
Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jenny nie chce uwierzyć, że została porzucona, więc uparcie tropi matkę w Internecie i przegląda jej stare pamiętniki. Alice była badaczką słoni i pisała głównie o nich, ale Jenny ma nadzieję, że zapiski kryją wskazówki co do miejsca pobytu matki. 
Niestrudzona w poszukiwaniach, zyskuje dwoje nieoczekiwanych sprzymierzeńców…

 

 

List-Evans Richard
MaryAnne i David przeszli razem niejedno, ale wciąż łączy ich szczere i trwałe uczucie. Małżonkowie mieszkają w urokliwej rezydencji, otoczeni gronem serdecznych przyjaciół. 
Los jednak wystawia ich na wielką próbę – umiera ich trzyletnia córeczka. Po tym przeżyciu David zaczyna uciekać przed emocjami w pracę. Chociaż jego miłość do Mary Anne jest głęboka, mężczyzna przez lata nie widzi swoich błędów – dopiero wyjazd ukochanej i pozostawiony przez nią list otworzą mu oczy i popchną go do wielkich zmian w życiu.

 Znalezione obrazy dla zapytania Rozdroża-Waszut Sabina

 

 Rozdroża-Waszut Sabina
Górny Śląsk, kilka lat przed wybuchem drugiej wojny światowej. Dla młodziutkiej Sophie jedyną odskocznią od domowych obowiązków i pracy w jadłodajni są spotkania z Władkiem Zaleskim, chłopcem mieszkającym w tym samym domu. Wkrótce przelotna znajomość przeradza się w silne uczucie. Młodzi zakochują się w sobie na przekór rodzinom, którym trudno zaakceptować związek niemieckiej dziewczyny z synem śląskiego powstańca. Wydaje się, że wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia…

 

 

 Mapa nieba-Eben Alexander
Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. 
Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie.

 

 

 Dowód- Eben Alexander
Eben Alexander, znakomity neurochirurg, szanowany wykładowca Harvardu, przez lata pozostawał sceptyczny wobec zagadnień wiary. Życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia musiał jednak przewartościować swoją racjonalną wizję świata. Dotknął najważniejszej tajemnicy.
Dowód zawiera piękną i niezwykle bogatą wizję zaświatów, nieporównywalną z żadną z dotychczasowych relacji. Spisana ręką człowieka nauki, specjalizującego się w badaniu mózgu, potrafiącego zachować dystans względem swoich doświadczeń, robi wrażenie nawet na najbardziej niewzruszonych sceptykach.

 Znalezione obrazy dla zapytania Zaginiona dziewczyna-Flynn Gillian

 

 Zaginiona dziewczyna-Flynn Gillian
Jest upalny letni poranek, a Nick i Amy Dunne obchodzą właśnie piątą rocznicę ślubu. Jednak nim zdążą ją uczcić, mądra i piękna Amy znika z ich wielkiego domu nad rzeką Missisipi. Podejrzenia padają na męża. Nick coraz więcej kłamie i szokuje niewłaściwym zachowaniem. Najwyraźniej coś kręci i bez wątpienia ma w sobie wiele goryczy – ale czy rzeczywiście jest zabójcą? Z siostrą Margo u boku próbuje udowodnić swoją niewinność. Jednak jeśli Nick nie popełnił zbrodni, gdzie w takim razie podziewa się jego cudowna żona?

 Znalezione obrazy dla zapytania Wołanie kukułki-Galbraith Robert

 

 Wołanie kukułki-Galbraith Robert
Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli jest dla niego szansą na odbicie się od dna, ale im bardziej detektyw wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

 Znalezione obrazy dla zapytania Jedwabnik-Galbraith Robert

 

 Jedwabnik-Galbraith Robert
Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora.

 

 

 Gniew –Miłoszewski Zygmunt
Prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

Więcej w tej kategorii: « Publikacje nauczycieli