Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim

Oddział X- Psychogeriatryczny to miejsce, gdzie prowadzona jest leczenie i wczesna rehabilitacja osób z zaburzeniami psychicznymi wymagającymi jednocześnie diagnostyki i leczenia towarzyszących schorzeń somatycznych (m.in. chorób układu krążenia, oddechowego, schorzeń neurologicznych. Ponadto oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem otępień o podłożu miażdżycowym oraz leczeniem depresji u chorych w podeszłym wieku. Praca z pacjentem psychiatrycznym jest kolejnym wyzwaniem dla naszych słuchaczy kierunku opiekun medyczny. Wspiera ich w tym pielęgniarka oddziałowa mgr Marzenna Kurczyńska.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przeznaczony jest dla przewlekle chorych nie wymagających hospitalizacji, a jedynie pielęgnacji  i rehabilitacji. Aktywnie w procesie rehabilitacji uczestniczą od wielu lat kolejni słuchacze kierunku terapeuta zajęciowy. Wraz z terapeutą zajęciowym mgr Grzegorzem Siatkowskim aktywizują podopiecznych stosując różnorodne metody i techniki terapii zajęciowej.Arteterapia, kinezyterapia, muzykoterapia oraz różnorodne treningi umiejętności społecznych i nie tylko, przyczyniają się do aktywizacji oraz usprawnienia bio-psycho-społecznego, a ponadto urozmaicają codzienne życie.

Data dodania: 2024-01-05 22:07:35
Data edycji: 2024-04-10 13:11:27
Ilość wyświetleń: 163

Z kropli dni powszednich tworzy się historia i tradycja naszej szkoły. Czerpiąc wzorce z przeszłości, tworzymy dzień dzisiejszy – stanowimy o przyszłości szkoły

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej